Вибрати цей атрибут сучасної ванної кімнати справа досить непроста, адже цей прилад повинен органічно злитися з загальним дизайном приміщення і добре виконувати своє пряме призначення. Як підібрати полотенцесушитель за розміром потужності, дизайну? Яке підключення рушникосушки краще? Як вибрати сушарку у ванну? Щоб допомогти вам зробити правильний вибір присвячується дана стаття.
Рушникосушки прийшли на заміну класичного радіатора у ванній і перетворилися з предмету розкоші, якими могли похвалитися лише фешенебельні готелі, в доступний елемент побутового комфорту. Вони забезпечують простоту використання, без якої сьогодні неможливо обійтися. Але як вибрати найбільш підходящий для вас пристрій?
В терміні «полотенцесушитель» важливо кожне слово. Насамперед, це пристрій, призначений для обігріву кімнати, конструкція якого дозволяє сушити банне білизна або кухонні рушники на кухні.
При виборі цього аксесуара однією з головних характеристик є потужність. Тому рушникосушки, які недостатньо потужні, щоб замінити радіатор, можуть бути використані тільки як додаткове обогревающее пристрій для ванної кімнати з вже оснащеної системою опалення.
Який вибрати полотенцесушитель? На це питання немає однозначної відповіді, адже все залежить від ваших уподобань і умов експлуатації виробу. Особливу увагу слід приділити вазі конструкції, якщо має кріплення на стіну з гіпсокартону максимальна вага якої може витримати не більше 30 кг. Що б визначиться з вибором розглянемо можливі варіанти сушарок для рушників.
Виділяють дві основні категорії рушникосушок. Перші, «водяні полотенцесушителі» підключаються до центральної системи опалення. Вони найбільш дешеві в експлуатації, але їх установка вимагає сантехнічних робіт. Завдяки циркуляції гарячої води відбувається прогрівання корпусу приладу, а той в свою чергу робить повітря сухим і теплим. Установка водяного рушникосушки є ідеальним рішенням для ремонту опалення ванній кімнаті. Тому при підключенні до системи центрального опалення більше підходять рушникосушки з безшовної сталі. Їх конструкція розрахована на тиск до 25 бар і не боїться гідроудару.
Головний показник який необхідно враховувати при виборі водяного рушникосушки - рівень тиску в трубах. Такий показник може змінюватися в залежності від поверховості будинку і періоду його будівництва. Крім того, враховується рівень теплопередачі, на який впливає поверхню труби. Це залежить від форми влаштування. Краще рішення - хромована сходи з тонких трубок. Чим більше площа теплопередачі, тим тепліше буде в приміщенні.
Більшість сучасних моделей оснащено краном Маєвського, що дозволяє вентилювати контур радіатора. Коли на певному відрізку системи виникає повітряна пробка, то кругообіг гарячої води зменшується, що буде перешкоджати нормальному обігріву приміщення. Правильно з технічної точки зору це пристрій називається повітровідвідник. Основною перевагою голчастого конструкції крана Маєвського є його невеликий розмір в поєднанні з циліндричною формою.
Навіть в нових конструкціях використовується байпасний міст для вирівнювання тиску в контурі. Встановивши на перемичку додатковий кульовий кран, можна регулювати робочу температуру рушникосушки. Ще не завадить встановити на вході і виході змійовика засувки для швидкої ізоляції від магістрального трубопроводу у разі розбирання або ремонту.
Найпоширенішими полотенцесушителямі є електричні моделі. Електричні рушникосушки набагато простіше встановити у порівнянні з водяними і вони стануть відмінним варіантом у випадку коли ви не хочете кардинальним чином змінювати систему опалення у ванній кімнаті і витрачається на сантехнічні роботи. Однак встановлювати їх необхідно з урахуванням зон безпеки у ванній і ці пристрої, як правило, споживають більше, ніж попередні.
Корпус. Сам полотенцесушитель являє собою «сходи», «змійовик» або інше багатосекційні пристрій, виготовлений із сталі або легкого сплаву з антикорозійним покриттям.
Нагрівач. Усередині корпусу знаходиться ТЕН, найчастіше трубчастого типу. Потужність нагрівача знаходиться в діапазоні від 300-400 до 1500 Вт і більше.
Термостат. Електричні рушникосушки зазвичай оснащені регулятором потужності. Це дозволяє вибирати температуру нагріву робочих поверхонь. Рушник потрібно швидко висушити — включити сушарку по максимуму, а якщо не поспішайте, трохи нагрійте і заощаджуйте електроенергію.
Підключення до мережі. Тут є два варіанти — постійне підключення до мережі (приховане або відкрите), або включення в розетку. Другий варіант краще, але вкрай важливо, щоб розетка була водонепроникною. У ванній ймовірність потрапляння крапель води на кожух наближається до 100%, тому краще заздалегідь застрахуватися.
В результаті виходить досить ефективний пристрій, який одночасно встановлюється з мінімальними трудовитратами. Тому, якщо у ванній є розетка, вибір електричного полотенцесушителя буде цілком виправданим.
Щоб отримати ідеальну температуру у вашій ванній кімнаті треба розрахувати оптимальну потужність нагрівача. Найчастіше рекомендується вибирати потужність від 70 до 100 Вт на м2. Але цього методу треба внести уточнення. Потужність рушникосушки необхідна для обігріву ванної кімнати залежить від об'єму приміщення (тобто Площа помноженої на висоту стелі), а також від рівня теплоізоляції, вентиляції та кліматичних особливостей регіону де буде використовуватися сушарка у ванну. У порівнянні зі звичайним радіатором цю потужність необхідно збільшити на 10% щоб вибрати полотенцесушитель, який ідеально вам підійде.
Як тільки характеристики приміщення відомі, необхідно визначити ідеальну температуру. Перш за все, тип приміщення дозволяє дізнатися майбутню температуру. Поточні рекомендації, наприклад, від 19 до 22° для вітальні і спальнях. Комфортна температура у ванній кімнаті становить від 21 до 22°C.
Тому необхідно встановити ідеальну температуру у відповідності з цими рекомендаціями знаючи, що зниження температури на 1° C означає зниження споживання на 7%. Зовнішня температура також відіграє важливу роль, так як в залежності від неї потрібно більше або менше обігрів, щоб досягти ідеальну температури всередині приміщення.
При розрахунку потужності необхідної для рушникосушки необхідно робити поправку на те, що білизна розміщене на цьому пристрої буде споживати додаткові кілокалорії. Розмір або форма сушарки для ванної не залежать від потужності рушникосушки.
Тому при виборі сушарки у ванну насамперед необхідно керуватися параметром необхідної потужності для обігріву. Врахуйте, що чим вище потужність обраного рушникосушки, тим більше його вантажопідйомність. Його ергономіка, естетика, а також можливості програмування також є критеріями, які необхідно враховувати.
З естетичної точки зору класичний полотенцесушитель виглядає як драбина, що прикріплена до стіни. Форма полотенцесушителей дуже різноманітна. Форма сходів або класичної змійки.
Виробники пропонують і інші несподівані варіанти у вигляді скріпки, зигзага і інших геометричних фігур. Як би те ні було, але оформлення – дуже важливий параметр, адже будь-який елемент повинен доповнювати інтер'єр, а не псувати його.
Найбільш практичним варіантом є сталева труба — вони дешевше, легше і швидше. Кількість труб може бути різним, і чим їх більше, тим інтенсивніше підведення тепла. Підібрати колір, який ідеально підходить до стилю приміщення, не складе труднощів. Він варіюється від сталевого і білого до різних відтінків, включаючи інші візерунки і вкраплення.
При виборі рушники для ванної слід враховувати його форму і об'єм. Найпростіші пристрої, призначені тільки для сушіння, мають форму М. Ця модель відмінно підходить для обігріву приміщень і відрізняється доступною ціною. Цей варіант рушникосушки підходить користувачам, які віддають перевагу надійність, простоту і зручність.
Вони добре доповнюють інтер'єр ванної П-подібної форми. Сушарки такого виду часто називають «стандартними», тому що вони найбільш звичні і з'явилися давно. При коректному підключенні, він не доставляє клопоту взагалі. Важливим залишається тільки зручність експлуатації.
Виробники пропонують широкий асортимент такої продукції, тому ви легко зможете вибрати потрібну форму. Це бічній полотенцесушитель, тому при його виборі необхідно враховувати особливості монтажу труб системи опалення.
До того ж при бажанні можна вибрати варіанти у нестандартній формі, все залежить від задумки і особливостей інтер'єру ванної кімнати. Від вибраних варіантів сушарок для рушників залежить не тільки зовнішній вигляд всієї ванної кімнати, але і кількість витрачених коштів. Потрібно врахувати, що в будь-якому випадку при бажанні і деяких знаннях можна зробити так, що ванна кімната вийде досить привабливою.
Варто пам'ятати, що чим більше поверхня рушникосушки, тим швидше нагріється кімната і висохнуть рушники.
Пристрій для сушки предметів гігієни та видалення зайвої вологи у ванній просте як у пристрої, так і в установці. Для його установки не потрібні особливі знання. Однак ви повинні чітко знати, як підключити полотенцесушитель. Адже результат власних зусиль або роботи найманих майстрів повинен радувати вас довгі роки. Умови в приватному будинку більш сприятливі для установки сушарки. Зазвичай у такому будинку під ванну кімнату відводиться досить велике приміщення, що розширює межі вибору агрегату за розмірами і формою. Електричний полотенцесушитель працює автономно. Цей обігрівач просто підключається до електричної розетки, незалежно від системи центрального опалення.
Одним з переваг електричних моделей є досить проста установка ... Для установки нам потрібні:
Знайдіть відповідне місце для установки рушникосушки. Електричні рушникосушки можна розмістити у будь-якому місці санвузла або на балконі при наявності розетки. Встановіть полотенцесушитель:
Для спрощення електричного підключення рушникосушки ви можете розмістити його поруч з уже наявною електричною розеткою, але при цьому ніяка меблі не повинна перешкоджати циркуляції тепла.
Електричні рушникосушки зазвичай продаються з монтажним комплектом, що включає гвинти, дюбелі і затиски. При вазі близько 7 кг для рушникосушки з рідким теплоносієм потужністю 600 Вт при його завантаженні мокрими рушниками, вага збільшується до більш ніж 15 кг. Тому важливо вибрати правильні фіксуючі штифти, в залежності від опори і загальної ваги з урахуванням завантаження рушниками. При встановленні у ванній часто необхідно просвердлити плитку і, отже, вибрати правильне свердло.
Полотенцесушитель — річ дуже корисна і потрібна, але підходити до його вибору потрібно з розумом. Не варто гнатися за найдешевшими варіантами. Як відомо, «скупий платить двічі». Так що в цьому випадку краще заплатити більше при покупці сушарки з термостатом і заощадити на електроенергію в майбутньому.
У нашому інтернет-магазині HOZ-DOM.COM.UA представлений великий вибір полотенцесушителей водяних та електричних різного кольору, розміру, форми, які можна підібрати під інтер'єр приміщення на будь-який смак.